3d 326; 533 N.E.2d 349, 351 (1988) Wróć do tekstu

3d 326; 533 N.E.2d 349, 351 (1988) Wróć do tekstu

Wróć do tekstuW rzeczywistości jest to bezpośredni cytat zaczerpnięty z filmu o bezpieczeństwie i skuteczności chiropraktyki z udziałem Ricka McMichaela, D.C., opisanego jako prezes American Chiropractic Association. Film pojawi się na stronie Sharecare. http://www.sharecare.com/question/chiropracticcare Effective Zgodnie z komunikatem prasowym Sharecare, strona została stworzona przez dr Mehmeta Oza i Jeffa Arnolda. Wróć do tekstuhttp://static.sharecare.com/docs/SharecareLaunchRelease100710.pdf?v=47 Wróć do tekstuTen opis został zaczerpnięty niemal dosłownie ze strony internetowej NCCAM. „Reiki: wprowadzenie”, http://nccam.nih.gov/health/reiki/introduction.htm. Wróć do tekstu40 Ohio St. 3d 326; 533 N.E.2d 349, 351 (1988) Wróć do tekstuZob. np. New York Times przeciwko Sullivan, 376 U.S. 254, 84 S.Ct. 710 (1964) Powrót do tekstuBellamy JJ, Legislative Alchemy: państwowe akty chiropraktyki, Focus Alt Comp Ther; 15: 214-222 Powrót do tekstuCal autobus Kod prof. 2234,1 (2010); Stat. ust. 456.41 (2010) Wróć do tekstu

Autor

Jann Bellamy

Jann J. Bellamy jest prawnikiem na Florydzie i mieszka w Tallahassee. Jest jednym z założycieli i członków zarządu Society for Science-Based Medicine (SfSBM) zajmującego się dostarczaniem dokładnych informacji na temat CAM i wspieraniem przepisów stanowych i federalnych, które zawierają oparte na nauce standardy dla wszystkich lekarzy. Śledzi rachunki stanowe i federalne, które umożliwiłyby pseudonaukę w opiece zdrowotnej dla strony internetowej SfSBM. 

Jeśli wejdziesz na stronę internetową Narodowego Centrum Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej (NCCAM), przekonasz się, że jedną z jego samoidentyfikujących się ról jest „dostarczanie informacji o CAM”. Dyrektor NCCAM Josephine Briggs z dumą stwierdza, że ​​strona internetowa spełnia to oczekiwanie. Jak wielu czytelników pamięta, trzech twoich blogerów odwiedziło NCCAM w kwietniu ubiegłego roku, po otrzymaniu zaproszenia od dr Briggsa. Różniliśmy się od niej w naszej opinii na temat strony internetowej: jedną z naszych sugestii było to, że NCCAM mógłby wykonać lepszą pracę dostarczając obywatelom amerykańskim użytecznych i dokładnych informacji na temat „CAM”.

Wśród kilku przykładów wymieniliśmy witrynę, która w niewielkim stopniu odpowiada na niebezpieczny problem powszechnej dezinformacji na temat szczepień dziecięcych. Jak później donosiła dr Novella, wydawało się, że zdobyliśmy produktopinie.top w tym punkcie punkt:

…Dr. Briggs zgodził się, że nastroje antyszczepionkowe są powszechne w świecie CAM i że NCCAM może zrobić więcej, aby z tym walczyć. Informacje przeciwdziałające propagandzie antyszczepionkowej byłyby mile widzianym dodatkiem do strony NCCAM.

W oczekiwaniu na Tydzień Świadomości Szczepionek SBM postanowiłem sprawdzić, czy tak mile widziany dodatek doszedł do skutku. Krótka odpowiedź: nie.

Idź tam, gdzie pieniądze są (nie)

Zajrzałem na stronę NCCAM w miejscach, gdzie zdrowy rozsądek podpowiadał by takie treści można było znaleźć:

Tematy zdrowotne od A do ZBądź świadomym konsumentemStosowanie medycyny komplementarnej i alternatywnej u dzieciZasoby dla dostawców opieki zdrowotnejAlerty i poradyDla Twoich pacjentów

W każdym przypadku szukałem terminów „szczepionka”, „szczepienie”, „immunizacja”, „autyzm”, „MMR”, „thimerosal”, „rtęć” i odmian tych słów. Nie ma kości. Znalazłem kilka wzmianek o szczepieniach, korzystając z ogólnej funkcji wyszukiwania witryny NCCAM; Dr. Novella, Gorski i ja byliśmy tego świadomi, kiedy odwiedziliśmy doktora Briggsa w kwietniu, ale dla kompletności przytoczę je tutaj. Jednym z nich jest esej zatytułowany Przeziębienie i grypa i CAM: W skrócie, ze stycznia 2010 r. Stwierdza się w nim słusznie, że „szczepienie jest najlepszą ochroną przed zarażeniem się grypą”, ale nie zawiera dalszych komentarzy. Nie ma obalenia mitów dotyczących szczepionek, ani nawet potwierdzenia, że ​​takie mity istnieją. Kolejna znajduje się w Przesłaniu dyrektora z października 2009 roku, które wydaje się być prekursorem eseju „Przeziębienie i grypa”. Tutaj dr Briggs krótko potwierdza mity dotyczące szczepionek:

Szczepienia to najlepsza ochrona przed zarażeniem się grypą. Wiem, że wiele osób jest bardzo zaniepokojonych bezpieczeństwem szczepionek przeciw grypie, ale pozwólcie, że powtórzę Centers for Disease Control and Prevention, a także innych prominentnych liderów zdrowia publicznego, zapewniając, że szczepionki przeciwko grypie sezonowej również ponieważ wirusy H1N1 mają bardzo dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Przez lata setki milionów Amerykanów otrzymały szczepionkę przeciw grypie, a rozwój szczepionki przeciw H1N1 podążał tą samą ścieżką testowania i zatwierdzania bezpieczeństwa i skuteczności.

Można się zastanawiać, dlaczego w kolejnym, większym eseju nie ma tego języka. Nie chodzi o to, że uwzględnienie go rozwiązałoby ogólny problem mitów o szczepionkach, jak sugerują wybrane przeze mnie wyszukiwane hasła.

„Whole Medical Systems” brak całych dyskusji

Na stronie NCCAM są inne godne uwagi błędy w odpowiedzi na publiczne błędne informacje na temat szczepień. W traktacie Homeopatia nie ma wzmianki o tym, że homeopaci słyną z protestów przeciwko szczepieniom od czasu, gdy Constantine Hering, „ojciec amerykańskiej homeopatii”, nazwał je „zawsze zatruciem”. Nie ma też żadnej wzmianki o wynalazku Heringa, „nozodach homeopatycznych”, zwanych również „szczepieniem homeopatycznym”, które homeopaci, tacy jak Dana Ullman, twierdzą, że są skuteczne w zapobieganiu chorobom zakaźnym.

Podobna porażka istnieje w traktacie o naturopatii. Wielu wpływowych naturopatów jest antyszczepionkowych; opowiadają się za „nozodami homeopatycznymi” lub innymi nieprawdopodobnymi środkami. Zastanawiam się, czy dr Briggs miała jakiekolwiek pojęcie o tym, kiedy schlebiała Amerykańskiemu Stowarzyszeniu Lekarzy Naturopatycznych – którego stanowisko w sprawie szczepień dziecięcych z pewnością zwiedzie i przestraszy rodziców – swoją obecnością na ich dorocznej konwencji w sierpniu.

Nonsens z uwierzytelnianiem

Link ze strony „Bądź świadomym konsumentem” w witrynie NCCAM znajduje się esej zatytułowany Credentialing CAM Providers: Understanding CAM Education, Training, Regulation i Licensing. W nim powiedziano nam, że

Poświadczenia lekarza — licencje, świadectwa i dyplomy na ścianach gabinetu — mówią nam o kwalifikacjach zawodowych tej osoby do udzielania nam porad i leczenia. Podobnych zapewnień szukamy, gdy wybieramy lekarza medycyny komplementarnej i alternatywnej (CAM)…

Esej nieco się waha, ale ostrożnie sugeruje, że poświadczenia „CAM” są tak samo godne zaufania, jak te, które mają prawdziwi lekarze:

Przepisy, licencje lub certyfikaty nie gwarantują bezpiecznego, skutecznego leczenia od jakiegokolwiek dostawcy — konwencjonalnego lub CAM.

Powiedziano nam, że „lekarze naturopatyczni” posiadają licencje w 15 stanach i Dystrykcie Kolumbii, że przeszli najwyraźniej rygorystyczne szkolenie w „naukach przyrodniczych i naukach klinicznych” oraz że zdali najwyraźniej rygorystyczny, ustandaryzowany egzamin oferowany „absolwentom”. akredytowanych programów” przez ich krajową organizację, American Association of Naturopathic Physicians. Esej zawiera podobne stwierdzenia na temat homeopatów i kręgarzy – kolejnej grupy z dobrze udokumentowaną niechęcią do szczepień.

Takie twierdzenia o szkoleniu i referencjach są zwodnicze, ponieważ dziedziny są bastionami pseudonauki. Według słów Edzarda Ernsta „najdokładniejsze regulowanie nonsensów musi nadal prowadzić do nonsensów”. Jednak niczego niepodejrzewająca osoba szukająca odpowiedzialnych informacji na temat „CAM” na stronie NCCAM mogłaby uwierzyć, podobnie jak wszystkie inne bzdury, że poglądy antyszczepionkowe naturopatów, homeopatów i kręgarzy są słuszne i oparte na nauce.

Nic dziwnego, że esej NCCAM „Credentialing” w dużej mierze opiera się na pismach adwokata Michaela H. Cohena, mistrza znachorstwa, o którym słyszeliśmy już wcześniej w SBM.

Czemu?

Kiedyś przypuszczałem, że ignorowanie histerii szczepień na stronie internetowej NCCAM było kwestią naiwności: większość funkcjonariuszy NCCAM niewiele wie o praktykach i praktykach, z którymi powinni być zaznajomieni. Prawdopodobnie w dużej mierze pozostaje to prawdą, ale wiemy, że przynajmniej dr Briggs jest świadom bliskiego związku między orędownictwem „CAM” a ruchem antyszczepionkowym. Być może nie zajęła się wprowadzaniem obiecanych zmian na stronie, ale jeśli tak, to dlaczego? Powszechne szerzenie strachu przed trucizną szczepionek i powodujących autyzm jest o wiele ważniejszym problemem zdrowia publicznego niż to, czy glukozamina jest użyteczna w chorobie zwyrodnieniowej stawów, czy akupunktura może być przydatna w fibromialgii, lub jakakolwiek reszta standardowego, przewiewnego NCCAM opłata. Priorytetem powinno być obalenie niebezpiecznych mitów na temat szczepionek.

Podczas naszej wizyty dr Briggs, która pracuje w NCCAM dopiero od 2008 roku, zaprzeczyła, że ​​odczuwa presję ze strony demagogów z Kongresu „CAM”, takich jak Dan Burton i Tom Harkin. Może się to wydawać prawdą w codziennej pracy, ale taka presja przeniknęła kulturę NCCAM jeszcze przed jej formalnym powstaniem, co zostało wielokrotnie udokumentowane tutaj, w SBM i gdzie indziej. Reprezentant Burton przeprowadził wiele pro-szarlańskich przesłuchań podczas swojej kadencji jako przewodniczący Komisji Izby Reformy Rządu. Jego zastraszanie dyrektorów NIH jest w dużej mierze odpowiedzialne za dwa najbardziej nieetyczne badania, jakie kiedykolwiek zostały sfinansowane przez NCCAM, badanie Gonzaleza dotyczące raka trzustki oraz badanie w celu oceny terapii chelatacyjnej. Burton jest także mistrzem znachorów, którzy twierdzą, że szczepionki powodują autyzm.

Senator Harkin był twórcą zarówno NCCAM, jak i jego poprzednika, Biura Medycyny Alternatywnej (OAM). Słynie z połączenia panelu doradczego OAM z czterema pseudonaukowymi fanatykami, którzy stali się znani jako „Harkinici”. Martwi się, że NCCAM nie poświęcił swojego czasu na „szukanie i zatwierdzanie [metod alternatywnych]”. Ogłasza, że ​​„medycyna integracyjna” jest następną wielką rzeczą, odpowiedzią na…

dogmaty i uprzedzenia, które sprawiły, że nasz obecny system opieki zdrowotnej – oparty w przeważającej mierze na medycynie konwencjonalnej – pod wieloma względami jest marnotrawny i dysfunkcyjny.

W szczególności, jak twierdzą senator Harkin i inni zwolennicy, „medycyna integracyjna” będzie oznaczać medycynę prewencyjną. Omówiłem to oszustwo wcześniej: jest gorsze niż Przeklęte Kłamstwo. Nie mogę się powstrzymać przed powtórzeniem, z okazji Tygodnia Świadomości Szczepionek, niekończącego się źródła ironicznej rozrywki dla waszych blogerów SBM i racjonalnych myślicieli na całym świecie: szczepienia, zwane także szczepieniami (pierwsze tego rodzaju, wykonane z wysięku z krowiej ospy) , są najskuteczniejszymi profilaktycznymi środkami zdrowotnymi, jakie kiedykolwiek wymyślono; jednak zwolennicy „medycyny alternatywnej” wszelkiego rodzaju, którzy twierdzą, że mają specjalną, zastrzeżoną wiedzę na temat osiągania „zdrowia”, można niezawodnie liczyć, że się im przeciwstawią.

Sieć dezinformacji

NCCAM, niezależnie od tego, czy dr Briggs chciałby to przyznać, czy nie, jest pod silnym wpływem takich nastrojów. Widzieliśmy już, jak strona internetowa Centrum wybiela naturopatów, homeopatów i kręgarzy. Widzieliśmy, jak Dan Burton w pojedynkę zmusił NCCAM do finansowania okropnych procesów i zatrudniania śledczych, którzy są szarlatanami, a nawet przestępcami. Wiemy, że Krajowa Rada Doradcza Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej (NACCAM) była i nadal jest, z prawnego punktu widzenia, bastionem naturopatów, kręgarzy i innych znachorów.

„Poczekaj chwilę”, ktoś mógłby pomyśleć, „nie możesz wywnioskować z przytoczonych dowodów, że sam Harkin jest antyszczepionkowcem”. To prawda, ale to nie ma znaczenia. Dla potrzeb tej dyskusji ważna jest firma, którą on i NCCAM prowadzą. Zilustrujmy to, przytaczając przykład z obecnego składu Rady Doradczej.

Janet Kahn jest dyrektorem wykonawczym Konsorcjum Zintegrowanej Polityki Opieki Zdrowotnej (IHPC). Organizacja została założona w 2001 r. po zakończeniu „Narodowego dialogu politycznego na rzecz rozwoju zintegrowanej opieki zdrowotnej: znalezienie wspólnej płaszczyzny”, którego raport był współautorem dwóch naturopatów. Podobnie jak w przypadku tego raportu, program i przekonania IHPC są dokładnie zgodne z poglądami Harkina i innych entuzjastów „medycyny integracyjnej”. IHPC ma Federalny Komitet Polityki, którego celem jest nieustraszone i niestrudzone „przekształcenie samej architektury amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej”. IHPC zamierza tego dokonać poprzez dekret legislacyjny: praktycy stosujący nieprawdopodobne metody zostaną po prostu wepchnięci do głównego nurtu opieki zdrowotnej, z pominięciem standardów nauki i racjonalnej praktyki.

Teraz zamknijmy krąg antyszczepionkowców/NCCAM. Jeśli spojrzałeś na wiele dokumentów, do których linki znajdują się w tym poście, być może zauważyłeś nazwisko Michael Traub. Jest naturopatą i homeopatą, który zasiada w Radzie Dyrektorów IHPC, Federalnej Komisji Polityki i Komitecie Sterującym. Był współautorem cytowanego już raportu „Narodowy Dialog Polityczny”. Jest byłym prezesem American Association of Naturopathic Physicians, a zeszłego lata dzielił podium z dyrektorem NCCAM Briggsem.

W 1994 roku Traub opublikował artykuł zatytułowany „Profilaktyka homeopatyczna” dla Journal of Naturopathic Medicine. Jak wcześniej wyjaśniono,

[Artykuł] sugeruje, że produkty homeopatyczne są bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż szczepienia w zapobieganiu chorobom. Autor artykułu (Michael Traub, ND) wykładał zdrowie publiczne w National College of Naturopathic Medicine i pomagał w formułowaniu stanowisk AANP dotyczących szczepień i homeopatii. Zaleca szczepionkę przeciw tężcowi, ale odradza odrę, świnkę, różyczkę i błonicę. Po złożeniu hołdu homeopatycznemu traktatowi o „szczepionce”, opublikowanemu ponad 100 lat temu, artykuł Trauba szczegółowo opisuje stosowanie homeopatycznych nozodów w zapobieganiu błonicy, krztuścowi, polio, grypie, gruźlicy i pneumicznemu zapaleniu płuc. Nozody to produkty wytworzone przez wielokrotne rozcieńczanie próbek tkanek patologicznych, bakterii, grzybów, komórek jajowych, pasożytów, cząstek wirusów, drożdży, produktów chorobowych (takich jak ropa) lub wydalin. Protokół, który opisuje Traub, wykorzystuje „potencje 200C”, co oznacza, że ​​nozody są wytwarzane przez seryjne rozcieńczanie oryginalnej substancji od 1 do 100 w sumie 200 razy. (Po 12 rozcieńczeniu nie pozostaje żadna cząsteczka oryginalnej substancji.) Traub twierdzi, że nie zaleca już nozodów, ale stosuje inne „zapobiegawcze” strategie homeopatyczne.

To, że Traub nie zmienił znacząco swojej melodii od 1994 roku, sugeruje tytuł artykułu z 2004 roku „Alternatywy dla grypy” – nie zapłacę za jego przeczytanie, ale link można znaleźć tutaj – oraz niedawny artykuł Trauba. doniósł o jego własnej walce z widoczną grypą H1N1, którą najszczerniej można określić jako przyprawiającą o zawrót głowy. Koło zamknięte; jest ich znacznie więcej.

Wniosek

Czy to możliwe, że wszechobecny wpływ „CAM” i jego towarzysza podróży, histerii antyszczepionkowej, jest prawdziwym powodem, dla którego stronie NCCAM brakuje odpowiedzialnych, ostatecznych informacji o szczepieniach i pseudoimmunizacjach? Jeśli tak nie jest i jeśli dr Briggs to przeczyta, mam nadzieję, że przypomni sobie o naszej dyskusji w kwietniu i uzna to za wyzwanie, aby pokazać nam, że jest graczem. Mam też nadzieję, że będzie pamiętać, że jej wyborcy to około 300 milionów obywateli amerykańskich, a nie tylko maleńkie marginalne grupy homeopatów, naturopatów i Jenny McCarthy.